Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
North/East 1st XI SF 9 Mar 19
10 Mar 19
Brunswick
5/152 SA Sanders 85*  A Janoda 2/32
def St. Bernard's OC
107 J Mills 30  T Daykin 6/25 L Brennan 3/46
A.G Gillon Oval  
North/East 2nd XI 13 2 Mar 19 Bayswater
1/66  
def St. Bernard's OC
63  D Ingleton 6/20 S Humphries 3/19
Bayswater Oval  
North/West 3rd XI 13 2 Mar 19 St. Bernard's OC
142 A Jordan 34  MR Lester 3/29 F Abdul Sathaar 2/19
def by Yarraville
5/143 MR Lester 58*  
St Bernards College (Hilbert Oval) 
North/West 4th XI 13 2 Mar 19 Yarraville
147 A Ramadge 39  C Browne 3/14
def St. Bernard's OC
71  A Sehrawat 4/17 S Edgar 2/8 P Pandya 2/20
McIvor Reserve (Oval #1) 
T20 Twilight 2018/2019 QF 18 Dec 18 Brunswick
6/126(cc) CA Stevenson 39 SA Sanders 28 RT O'Brien 26  TJ Grant 3/9 C Spinella 2/35
def St. Bernard's OC
7/123(cc) S Sharma 29 TJ Grant 27  RT O'Brien 3/21 D Sullivan 2/10 D Bonavia 2/23
A.G Gillon Oval  
JC Craig Under 15 North Group 7 17 Jan 19 Coburg
2/98 B Mather 28* JG Langley 27  
def St. Bernard's OC
68  WC Wright 3/9 JD Winchester 2/7 A Drysdale 2/12
Coburg City Oval 
Glenn Scarborough Shield D2 15 17 Feb 19 Keilor
91 D Day 53  B Simpson 4/18 J Cheshire 2/9 T Vitelli 2/13
def by St. Bernard's OC
2/92(cc) D Marsic 31* R Zammit 31*  
Joe Brown Recreation Reserve (Turf) 
Under 16 (2) Friday 4 2 Nov 18 St Bernard's OC Cricket Club
7/135(cc)  
def Youlden Parkville (2)
5/119(cc) TJ Leury 39  
St Bernards College (Murphy Oval) 
Under 14 (2) Friday GF 8 Mar 19
15 Mar 19
Sydenham / Hillside Cricket Club
8/207 AA Soeradinata 50*  D Gilham 2/10 M Knothe 2/15 O MacLaren 2/21
def PEGS / St. Bernard's OC
173 M Knothe 49* D Gilham 40  L Henare 2/5 T Bramich 2/18 Z Rudd 2/27
Taylors Hill Recreation Reserve (Oval #2) 
16 B 9 16 Feb 19
23 Feb 19
St. Bernard's OC (2)
7/192 A Sammut 59 J Laurita 37*  J Webster 2/9 B Orr 2/32
def Craigieburn (1)
190 J Johnston 56 A Sattar 36 J Webster 30  D Tribe 5/30 J Laurita 4/21
St Bernards College (Murphy Oval) 
Under 16 (1) Friday 9 15 Feb 19 St Bernard's OC Cricket Club
72 C Cheshire 33  R Cox 2/4 J Lai 2/6 C Thorley 2/13 N Panaia 2/15
def by Keilor Cricket Club
3/172(dec) N Panaia 53* A Rajudin 43 B Mather 33 T Rutley 28*  
St Bernards College (Murphy Oval) 
Under 10s 15 1 Mar 19 Strathmore 1
v St. Bernard's 1
Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) 
Under 10s 15 1 Mar 19 Strathmore 2
v St. Bernard's 2
Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) 
Under 10s 15 1 Mar 19 Strathmore 3
v St. Bernard's 3
Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval) 
McCabe Shield 16 A SF 2 Mar 19
3 Mar 19
Haig Fawkner Cricket Club
240 S Kosmak 69 E Withington 41 C Gioupas 29  R Iskra 3/56 T Basile 2/32 L Vitelli 2/37
def St. Bernard's OC (1)
201 R Iskra 43 C Browne 41 L Edmonds 28  E Withington 3/28 CA O'Brien 2/37
Charles Mutton Reserve (Oval 1 (East)) 
Under 12 (4) Friday GF 15 Mar 19 Oak Park (1)
9/70(cc) R O'Brien 25*  L Gilham 3/3 T Gore 2/5 J Fitzgerald 2/5
def by St. Bernard's OC (1)
7/71 L Gilham 27*  M Basil 2/2 L Atkins 2/4
J.P Fawkner Reserve (East Oval - Synthetic)